PHP HTML Webmaster Web tasarım kişisel blog hosting Linux Plesk Hack shell Alfa Shell Bypass Shell Warez Scriptler Warez Scriptler PHP Scriptleri Wordpress Temaları Hacking Blog Local Root Exploit Film Scripti Blog Scripti Kızların numarasını alma yöntemi Kızların numarasını alın Spotify Premium Account Hacker Eğitim Seti
hacking security blog local root exploits teknoloji blogu turkish hack blog hack tools İnternetsiz Whatsapp Kullanmak Whatsapp internetsiz kullanmak Whatsapp Engelleyen Kişiye Mesaj Gönderme WhatsApp'ta Sizi Engelleyen Kişiye Mesaj Atabilirsiniz! kızların numarası nasıl alınır? Link.tl reklam geçme Link.tl reklamları atlama Ttnet datası Film scripti Film teması dizi teması cpanel portları yasaklamak İnstagram Fake Script Steam bedava oyun alma Sqlmap kullanımı Gizli Numarayı Bulmak 2017 Exploit Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silme Hız Ölçme Scripti Wordpress Dizi ve Film Teması Wordpress Dizi Teması Film Scripti Script paylaşım scripti Hacker Eğitim Seti Trojan nasıl temizlenir?
Ana Sayfa / Teknoloji / Periskop Nedir?

Periskop Nedir?

Teknolojinin hızla yayılması ile birlikte sanal iletişim araçları da gelişmekte.  Adını  duyararak, hızla yaygınlaşan Periskop Twitter tarafından alınan mobil uygulamadır. Periskop uygulaması olan kişiler bu uygulamada takip etme özelleği ile istedikleri kişilerin canlı yayınlarını izleyebilirler.

Bunun ile birlikte kendilerinin de canlı yayın yapabildikleri Periskop görüntülü bir uygulamadır.  Canlı yapan kişiye yazılar yazarak istediğiniz soru ve cevapları ileterek, iletişim kurabilirsiniz. Ünlülerin de kullandığı uygulama gündemde büyük ses getirmeye devam etmektedir.

100 milyon dolar gibi bir ücrete tabi tutulan uygulama mart ayında Twitter tarafından satın alınarak günümüze sunulmuştur.  Twitter üyeliğiniz ile girebildiğiniz  Periskop’da canlı yayına yorum yapabildiğiniz gibi beğeni durumunuda görebiliyorsunuz.  Çeşitli ifadeler gönderme seçeneği ile de yorumunuza ifadeleriniz ile eğlenceli hale getirebiliyorsunuz.

Yeniden oynatma özelliği ile de birçok özelliği olan Periskop, İOS cihazlarda kullanılabilmektedir.  Periskop uygulaması yüklü olan kişilerde Watch, Broadcast ve People seçenekleri olmaktadır.  Bu seçeneklerin neye yaradını merak ediyorsanız Watch ile başlayalım. Bu seçenek ile o anda canlı yapan kişileri görebilmenizi sağlmaktadır. Broadcast  seçeneği ile ise kendi canlı yayınınızı yapabilmekteseniz.

Son olarak People sekmesinden de, uygulamayı kullanan tüm kişileri görebilir ve takip edebilirsiniz. Bu seçenek size dünya genelinde Periskop’u kullanan tüm kişileri göstermektedir. Canlı yayınızı yaparken sizi kimlerin izlediğini görebildiğiniz gibi siz de başkasının canlı yayınını izlerken o kişide sizin izlediğiniz bilgisini ekranında görebilmektedir.

Perisearch Kullanıcı Bilgileri

Web üzerinden kullanıcıları ve profil bilgilerini incelemek  isterseniz Perisearch’a bir göz atmanızı öneririm. Burada aktif kullanıcılara, detaylı profil bilgilerini ve en çok ilgi gören yayınlara ulaşabilir yayınları ülkelere göre kategorize edebilirsiniz.

 

About Admin

Admin

Ayrıca bakınız

Pes 2017 d3dx9_43.dll Hatası Çözümü

Pes 2017 d3dx9_43.dll Hatası Çözümü Anlatımı Özellikle Windows 10 sistem güncellemeleri sonrasında ortaya çıkan Pes …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir