PHP HTML Webmaster Web tasarım kişisel blog hosting Linux Plesk Hack shell Alfa Shell Bypass Shell Warez Scriptler Warez Scriptler PHP Scriptleri Wordpress Temaları Hacking Blog Local Root Exploit Film Scripti Blog Scripti Kızların numarasını alma yöntemi Kızların numarasını alın Spotify Premium Account Hacker Eğitim Seti
hacking security blog local root exploits teknoloji blogu turkish hack blog hack tools İnternetsiz Whatsapp Kullanmak Whatsapp internetsiz kullanmak Whatsapp Engelleyen Kişiye Mesaj Gönderme WhatsApp'ta Sizi Engelleyen Kişiye Mesaj Atabilirsiniz! kızların numarası nasıl alınır? Link.tl reklam geçme Link.tl reklamları atlama Ttnet datası Film scripti Film teması dizi teması cpanel portları yasaklamak İnstagram Fake Script Steam bedava oyun alma Sqlmap kullanımı Gizli Numarayı Bulmak 2017 Exploit Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silme Hız Ölçme Scripti Wordpress Dizi ve Film Teması Wordpress Dizi Teması Film Scripti Script paylaşım scripti Hacker Eğitim Seti Trojan nasıl temizlenir?
Ana Sayfa / Hatalar ve Çözümleri / Steam Server is Unavailable ve Steam Güncelleme Hatası Kesin Çözümü

Steam Server is Unavailable ve Steam Güncelleme Hatası Kesin Çözümü

steam logo

Steam Server is Unavailable

Steam Server is Unavailable hatası: Bilgisayarıma format attıktan sonra Football Manager 2014 isimli oyunumu yüklemek için oyun CD’sini taktım ancak steam yüklendikten sonra güncelleme sırasında Steam server is unavailable hatası ile karşılaştım. Google’dan sorun ile ilgili kaynak araştırmaya başladım ancak, uzun süre araştırmama rağmen sağlam bir sonuç bulamadım. Artık iş başa düşmüştü, çözüm bir yerde yok.

Öncelikle sorun güncelleme ile alakalı olduğundan DNS ile ilgili olup olmadığını denedim ama birkaç farklı DNS adresinde dahi aynı hatayı aldım. Daha sonra aklıma daha pratik bir çözüm geldi ve bunu uyguladım. Sonuç başarılı oldu. İşte o yöntem ->

  1. Arkadaşlar öncelikle her ihtimale karşı anti virüs programımız ve Windows Güvenlik Duvarı’mızı kapatırsak daha iyi olur. Ben kapalı durumda yaptım, açık durumda bir sorun verebilir.
  2. İkinci aşamamızda hali hazırda bilgisayarımızda Steam kurulu ise onu kaldırıyoruz.
  3. Steam’ı kaldırdıktan sonra bu bağlantıdan Steam’ın en güncel sürümünü indiriyoruz ve bilgisayarımıza kuruyoruz.
  4. Önceden kurulurken dahi server hatası veren Steam, kendi internet sitesinden indirdiğimiz güncel sürümü ile artık hata vermeyecektir.
  5. En son aşama olarak da programı kurduktan sonra Steam üye girişi yapıyoruz ve herhangi bir oyunumuzu yüklemeden ve açmadan anti virüs ve güvenlik duvarımızı aktif etmiyoruz.

Sorun çözümü bu kadar basit bir yöntemle giderildi. Yine de sorunu çözülmeyen ya da yardım isteyen arkadaşlarımız olursa yazının altına yorum bırakabilirler.

Steam Nedir?
Steam Half Life ı yapan Valve tarafından yapılan bir oyun platformudur. İşin başında da tüm hayatını bu işlere adamış Gabe Newell bulunmaktadır. Steam Kısaca oyun inceleyebildiğiniz ve alabildiğiniz, multiplayer, co-op oyunlar için size bir altyapı sunan en büyük oyun sağlayıcısıdır denilebilir. İçinde bulunduğumuz sene içinde kullanımı çok arttığı için büyük firmalar dahil tüm oyun yapım ve dağıtımcıları oyunlarını burdan satmaktadır. Tüm tanıtım videoları ön-satın almalar da buradan gerçekleşmektedir.

Üye olmak ücretsizdir ve hatta bazı oyunlar da tamamen ücretsizdir. Sürekli kampayalar, toplu indirimler ve bedava haftasonları yapmaktadırlar ve bu yüzden hem programcılar hem oyuncular için mükemmel bir ortam oluşturmuşlardır. Kullanınca görebileceğiniz gibi gün içerisinde ortalama 2-3 milyon insanın sürekli online olduğu bir platformdur. Bu yüzden de oyun oynamayı daha kullanışlı ve kolay bir hale getirmiştir.

En büyük oyun firmalarından, indie oyun geliştiricilerine kadar herkese oyununu satma imkanı sunduğu için son dönem oyun piyasasını da değiştirmiştir. Kopya oyun kullanımını da azaltmıştır, zira bir çok oyunu çok ucuz fiyarlara da bulabilmektesiniz ve bazen olan büyük indirimler sayesinde oyun sayınız bir anda artabilir (: .

About Admin

Admin

Ayrıca bakınız

Pes 2017 d3dx9_43.dll Hatası Çözümü

Pes 2017 d3dx9_43.dll Hatası Çözümü Anlatımı Özellikle Windows 10 sistem güncellemeleri sonrasında ortaya çıkan Pes …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir