PHP HTML Webmaster Web tasarım kişisel blog hosting Linux Plesk Hack shell Alfa Shell Bypass Shell Warez Scriptler Warez Scriptler PHP Scriptleri Wordpress Temaları Hacking Blog Local Root Exploit Film Scripti Blog Scripti Kızların numarasını alma yöntemi Kızların numarasını alın Spotify Premium Account Hacker Eğitim Seti
hacking security blog local root exploits teknoloji blogu turkish hack blog hack tools İnternetsiz Whatsapp Kullanmak Whatsapp internetsiz kullanmak Whatsapp Engelleyen Kişiye Mesaj Gönderme WhatsApp'ta Sizi Engelleyen Kişiye Mesaj Atabilirsiniz! kızların numarası nasıl alınır? Link.tl reklam geçme Link.tl reklamları atlama Ttnet datası Film scripti Film teması dizi teması cpanel portları yasaklamak İnstagram Fake Script Steam bedava oyun alma Sqlmap kullanımı Gizli Numarayı Bulmak 2017 Exploit Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silme Hız Ölçme Scripti Wordpress Dizi ve Film Teması Wordpress Dizi Teması Film Scripti Script paylaşım scripti Hacker Eğitim Seti Trojan nasıl temizlenir?
Ana Sayfa / Teknoloji / WordPress’e Google Analytics Kodu Eklemek

WordPress’e Google Analytics Kodu Eklemek

google analytics logoWordPress tabanlı sitenizin ziyaretçi akışını detaylı ve grafiksel şekilde görmek istiyorsanız Google’ın Analytics servisini kullanabilirsiniz. Kurulumu ve kullanımı son derece basit olan bu servis, sitenizi ziyaret eden kullanıcıların neredeyse A’dan Z’ye tüm bilgilerini size sunuyor. Bunların arasında; kullandığı tarayıcı, ekran çözünürlüğü, işletim sistemi, ülkesi, şehri, ziyaret saatleri, sitede geçirdiği süre, hangi kaynaktan geldiği ve bunun gibi işe yarar tüm bilgiler mevcut. Hangi arama motorundan ne kadar kişi gelmiş, hangi kelimeden gelmiş hepsini bu servis ile detaylandırabilirsiniz.

Gelelim bu servisin nasıl kullanılacağı konusuna. Öncelikle bir Google hesabınız olmalı. Buraya tıklayarak Google Analytics servisine girin. Ardından sağ üstten “Oturum aç” butonuna tıklayın. Neden hesap oluştura basmadık çünkü Google hesabımıza giriş yaptık. Sitenizin bilgilerini girip profili oluşturun. Ardından size bir kod verecek JavaScript ile başlayan bir kod. Onu kopyalayın hafızada kalsın.

Sıra geldi hangi sayfalarımızda izleme yapacağımıza. Tüm sitemizi izlemek istiyoruz. Bunun için kullandığınız temanızın header.php dosyasını açın ve </head> tagını arayın (CTRL-F) </head> etiketini bulduktan sonra üzerine Google Analytics kodunu yapıştırın. Tüm işlem bu kadar! Bu işlem sonucunda WordPress’e Google Analytics kodunu ekleme işlemini başarıyla gerçekleştirdik. Google Analytics panelinizden verilerinizi kontrol edebilirsiniz.

About Admin

Admin

Ayrıca bakınız

Pes 2017 d3dx9_43.dll Hatası Çözümü

Pes 2017 d3dx9_43.dll Hatası Çözümü Anlatımı Özellikle Windows 10 sistem güncellemeleri sonrasında ortaya çıkan Pes …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir